ČLÁNEK -Zlínský kraj převzal záštitu nad Charitativní tour na kole


ZLÍNSKÝ KRAJ – Necelý jeden milion korun vynesla občanskému sdružení Život pro děti Charitativní tour na kole. Od pátého června ujeli jak amatérští, tak profesionální cyklisté více než tisíc kilometrů napříč vybranými regiony České a Slovenské republiky.

„Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo šířit myšlenku pomoci onkologicky nemocným dětem a dostat tak do podvědomí problematiku onkologických nemocí,“ informovala organizátorka akce Daniela Lečbychová.

Realizační tým pro letošní rok rozdělil jízdu do devíti etap, z nichž některé vybrané úseky vedly i Zlínským krajem. Diváci mohli mezi cyklisty v poznat i významné hosty, jakými byli například náměstek hejtmana Zlínského kraje MUDr. Lubomír Nečas, náměstek hejtmana Zlínského kraje Ing. Ivan Mařák, český profesionální silniční cyklista závodící za německou stáj Jan Bárta, starostové vybraných obcí a mnoho dalších. Peloton zkrátka zavítal do většiny měst a obcí v našem regionu a místní obyvatelé vítali cyklisty s otevřenou náručí. „Krásné setkání bylo v Uherském Hradišti na náměstí, kde nás čekaly děti ze ZŠ U Pálenice z Kunovic. Spolu s rodiči a učiteli peloton doprovodili do Kunovic. Sedmou etapu jsme tak ukončili se 115 účastníky. Je krásné když děti pomáhají dětem,“ pochvalovala si dále Daniela Lečbychová. Zároveň také dodala, že příjemných okamžiků bylo mnohem více. „Několik etap na tour s námi jel  i třináctiletý Šimon, který je po vážné onkologické nemoci a ujel více než pět set  kilometrů  na kole. Dokonce se svým otcem jel celou noc kamionem na Moravu, aby se mohl účastnit dalších etap. V Tupesích nás čekal zase Ondra, který letos prodělal transplantaci kostní dřeně,“ doplnila Lečbychová.

Celková výše vybrané částky dosáhla dvě stě tisíc korun z české strany a dvacet sedm tisíc eur ze Slovenska. Výtěžek z Charitativní tour bude věnován na podporu projektu dětské onkologie v Brně a na rekondičně – regenerační pobyt pro osmdesát osob, určený onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám.

Cílem a posláním našeho sdružení je organizování rehabilitačních a regeneračních pobytů pro děti z Moravy a Slovenska s onkologickým onemocněním po náročné léčbě, uspokojovat další specifické potřeby dětských pacientů s onkologickým onemocněním a poukázat na potřebu pomáhat dětským onkologickým pacientům, kteří absolvují náročnou léčbu.

 

Zpracoval: Jakub Schmid

Související obrázky